zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Asociace PV CYCLE a společnost RETELA budou spolupracovat při zpětném odběru a recyklaci fotovoltaických modulů v České republice

06.05.2013
Recyklace
Solární energie
Asociace PV CYCLE a společnost RETELA budou spolupracovat při zpětném odběru a recyklaci fotovoltaických modulů v České republice

PV CYCLE a provozovatel systému pro nakládání s odpadními elektrozařízeními RETELA dnes oznámili zahájení spolupráce v oblasti zpětného odběru a recyklace fotovoltaických (FV) modulů v České republice. Mnoholetá zkušenost společnosti RETELA v oblasti zpracování elektroodpadu v České republice umožní PV CYCLE lépe poskytovat služby svým členům z oblasti fotovoltaiky podle v současnosti platného zákona o odpadech.

"Jsme rádi, že můžeme úzce spolupracovat se silným partnerem, jako je RETELA, na vytvoření funkčního systému sběru a zpracování fotovoltaického odpadu v České republice," řekl Jan Clyncke, ředitel PV CYCLE. "Ve společnosti RETELA jsme našli partnera schopného vyhovět našim zvlášť vysokým environmentálním a technologickým normám, což nám umožní pokračovat v naší misi poskytovat služby celoevropskému řetězci subjektů spojených s fotovoltaikou, kterým nabízíme trvale udržitelná a ekonomická řešení pro zpětný odběr a recyklaci fotovoltaických modulů."

"Jsme velice potěšeni, že jsme se stali významným partnerem PV CYCLE pro zajištění zpracování FV odpadu v České republice", řekl Jaroslav Vladík, ředitel společnosti RETELA a prezident WEEELABEX Organisation. "PV CYCLE prokázal již dříve svou pozici myšlenkového lídra zavedením zpětného odběru a recyklace fotovoltaických modulů a nastavením pravidel pro udržitelné a cenově efektivní řešení systému sběru a recyklace FV odpadu."
V rámci této spolupráce RETELA převezme operativní a administrativní povinnosti výrobců FV panelů a provozovatelů FV elektráren v České republice spojené se zpětným odběrem a recyklací. PV CYCLE na druhou stranu poskytne své odborné znalosti a zkušenosti se zpracováním FV odpadu a pomůže RETELE ohledně zásadních návrhů v oblasti zpracování FV odpadu v České republice.

K 1. březnu 2013 musí výrobci FV modulů v České republice definovaní podle směrnice OEEZ zaregistrovat svou společnost a nabídnout (prostřednictvím akreditovaného provozovatele kolektivního systému) dostatečnou finanční záruku za své FV moduly dodané na trh po 1. lednu 2013. U FV modulů dodaných na trh před 1. lednem 2013 musí provozovatelé FV elektráren uzavřít smlouvu s akreditovaným provozovatelem systému pro nakládání s odpadními elektrozařízeními na financování odběru a zpracování svých FV modulů, a to do 30. června 2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí