zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražské služby vyhrály tendr na správu odpadkových košů v Praze 6

09.05.2013
Odpady
Urbánní ekologie
Pražské služby vyhrály tendr na správu odpadkových košů v Praze 6

Instalaci a provoz odpadkových košů v Praze 6 bude v příštích čtyřech letech zajišťovat firma Pražské služby, která vyhrála tendr s cenou 35,8 milionu korun bez DPH. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Tendr vyvolává pochybnosti. Kritici navíc upozorňují i na další zakázky, především na údržbu zeleně, na které jdou z obecní kasy stovky milionů. Radnice ale argumenty opozice vytrvale odmítá.

Praha 6 původně odhadovala výši zakázky bezmála na 60 milionů korun bez DPH. Pražské služby nakonec zvítězily s výrazně nižší nabídkou. Firma dodá a bude se starat o 1100 odpadkových košů a 500 stojanů se sáčky na psí exkrementy. Tyto služby prý radnice není schopna zajistit sama.

"Právě čisté ulice a upravené parky jsou vývozním artiklem Prahy 6 a jsou tím, na co jsou lidé v Praze šest hrdí," uvedla už dříve na dotaz ČTK starostka Marie Kousalíková (ODS).

Radnice kromě toho v příštích čtyřech letech zaplatí 550 milionů korun za údržbu zeleně a úklid veřejných prostor. Nedávno zadala i další čtyřletou nadlimitní zakázku na výsadbu a údržbu květin za zhruba 45 milionů korun.

Proti se dlouhodobě staví opozice i občanské sdružení Oživení, které se zabývá případy korupce. Podle Strany zelených jsou zakázky předražené. Podle zastupitelky Petry Kolínské (SZ) jde o plýtvání penězi v době, kdy městská část nemá na mnohem důležitější investice. Ohledně nákladů na zeleň a úklid ulic se vedla bouřlivá diskuse i při sestavování letošního rozpočtu. Radnice letos počítá s příjmy 596,2 milionu korun a výdaji ve výši 739 milionů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí