zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letiště Vodochody získalo kladný posudek EIA

16.05.2013
Doprava
EIA
Letiště Vodochody získalo kladný posudek EIA

Projekt rozšířeného Letiště Vodochody po letech průtahů získal kladný posudek v procesu posuzování vlivů na životní prostředí, takzvanou EIA. Informuje o tom deník E15. Záměr rozšíření letiště se ale nelíbí lidem v okolních obcích, na chystaném veřejném projednání se proto očekává velká účast. Definitivně o stavbě rozhodne na základě posudku ministerstvo životního prostředí.

"Je to velmi důležité, v celém procesu nás to posouvá dále," řekl deníku k vydání kladného posudku ředitel letiště Martin Kačur. Letiště, které leží severně od Prahy, chce v budoucnu odbavovat ročně 3,5 milionu cestujících hlavně nízkonákladových aerolinií, nepravidelných a privátních letů. Podle Kačura začne fungovat nejdříve v roce 2016.

Ještě ale není vůbec jisté, že se nakonec bude stavět. Samospráva v okolních obcích je totiž vesměs proti. "Domnívám se, že posudkář se s věcnými argumenty vyrovnal velmi ledabyle. Očekávám proto velmi bouřlivé veřejné projednání," sdělil E15 starosta nedaleké Líbeznice Martin Kupka. Lidem se mimo jiné nelíbí předpokládaný nárůst hluku a emisí, stejně jako zvýšená dopravní zátěž v okolí letiště.

Letiště Vodochody patří do skupiny Aero, kterou ovládá společnost Penta. Aero koupila od státu na začátku roku 2007 za tři miliardy korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí