zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Při úklidu Jizerských hor nasbírali dobrovolníci kontejner odpadu

25.05.2013
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Při úklidu Jizerských hor nasbírali dobrovolníci kontejner odpadu

Minimálně jeden velkoobjemový kontejner zaplní odpadky, které o víkendu nasbírali dobrovolníci při úklidu Jizerských hor. Na jedné cestě pro pěší dokonce našli opuštěnou plastovou židli. ČTK to dnes řekla ředitelka pořádající Společnost pro Jizerské hory Kateřina Bednářová. "Těžko říci, jak se tam dostala. Autem se tam dojet nedá," uvedla.

Po zimě podle ní našli také dost odpadků po běžkařích, hlavně plastové lahve nebo obaly od sušenek. Žádný z běžkařů tam ale tentokrát nenechal staré či rozbité lyže po skončené sezoně. V horách ale někdo zanechal dva kočárky. "Poblíž Liberce a Jablonce nad Nisou jsme objevili také dvě skládky domácího odpadu. Na jedné byl vyhozený i gauč," zmínila Bednářová.

Úklid kolem turistických cest pořádá Společnost pro Jizerské hory vždy po zimní a letní turistické sezoně. I tentokrát se zapojily řádově stovky dobrovolníků. "Před akcí jsme rozdali přes 500 pytlů na sběr odpadků," řekla ředitelka. Lidé do hor vyráželi zejména dnes, kdy k procházce vybízela modrá obloha.

Akce Ukliďme Jizerky se koná od roku 1999. Zájemců, kteří se do úklidu zapojují, přibývá a rozšiřuje se i oblast, která se čistí. V minulosti byly trasy dané, v posledních letech si ale mohou lidé sami rozhodnout, kam zamíří. Organizátorům musí jen dát vědět, kde pytle zanechali. Společnost pro Jizerské hory je bude svážet v příštím týdnu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí