zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Fišer členem představenstva evropské organizace WEEELABEX

23.05.2013
Zpětný odběr
Martin Fišer členem představenstva evropské organizace WEEELABEX

Manažer zpracování neziskové organizace ASEKOL Martin Fišer (36) byl zvolen členem představenstva organizace WEEELABEX. Celoevropská organizace je společným projektem subjektů z řad výrobců a zpracovatelů elektrospotřebičů a asociace WEEE Forum sdružující evropské kolektivní systémy.

Martin Fišer vystudoval obor Technika a technologie zpracování odpadů na Technické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, v minulosti působil ve společnosti Aquatest na pozici technologa v oblasti vývoje a dodávek recyklačních technologií. Již od roku 2009 pracuje jako manažer zpracování neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu v České republice. Fišer se pod záštitou společnosti ASEKOL již od začátku projektu aktivně podílel na přípravách evropských norem WEEELABEX pro sběr, dopravu a zpracování vysloužilých elektrospotřebičů, zejména pak na definování specifických požadavků na zařízení s CRT obrazovkou.

Hlavním úkolem Fišera stejně jako všech členů představenstva bude uvést fungování celého systému evropské certifikace zpracovatelů elektroodpadu do praxe. Zároveň zůstává na své pozici v kolektivním systému ASEKOL.

Organizace WEEELABEX:

V dubnu byla v Praze otevřena hlavní kancelář organizace WEEELABEX, jejímž cílem bude z české metropole dohlížet na dodržování norem pro nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči v celé Evropě a udílet audity zpracovatelům elektroodpadu. Při této příležitosti proběhla i volba osmičlenného mezinárodního představenstva, Martin Fišer byl zvolen jako jeden ze dvou českých zástupců.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí