zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inovace v Evropě

29.05.2013
Obecné
Inovace v Evropě

Jaký je dopad klimatických změn na oceán?
O mořské zdroje se zajímá i výzkum v oblasti klimatických změn. Generální ředitelství pro výzkum a inovace podporuje projekty, které se snaží porozumět budoucímu vývoji této problematiky:

Projekt ICE2SEA měří, zaznamenává a předpovídá potenciální dopady odtávání kontinentálního ledu (ledovce, ledovcové čepice a ledovcové štíty) na úroveň mořské hladiny, čímž pomáhá Evropě připravit se na změny s tím související. Dne 15. května se vědci z tohoto důležitého evropského programu setkali v Londýně, aby prodiskutovali uplynulé čtyři roky výzkumu a jeho výsledky.
Fotogalerie / Detailní informace / Internetové stránky projektu / Kontakty

Kvalita vzduchu jako hlavní téma konference Green Week
Letošní ročník konference Green Week s podtitulem < Čistší vzduch pro všechny > se bude konat ve dnech 2. - 7. června v Bruselu. Diskuzí a workshopů v rámci konference se zúčastní mezinárodní publikum z řad zástupců vlády, firem i průmyslu, nevládních organizací, akademické sféry a médií. U příležitosti letošního "Roku vzduchu" prolétává nad Evropou vzducholoď a v rámci projektu PEGASOS financovaného Evropskou unií zjišťuje, jaký vliv má kvalita vzduchu na klimatické změny: Podrobný rozpis letů
Internetové stránky projektu/ Kontakty

C Pegasos blogspot


Projekt THOR sleduje cirkulaci v Atlantském oceánu kvůli přesnějšímu odhadu dopadu klimatických změn.
Mapa oceánů / Internetové stránky projektu / Kontakty

Projekt NACLIM zkoumá a kvantifikuje předvídatelnost teplotních změn na hladině moře a pohybů ledu v Severním ledovém oceánu. Díky tomu mohou vědci předpovídat srážkové modely včetně působících sil, teploty i rozložení atmosférické cirkulace v Evropě.
Internetové stránky projektu / Kontakty

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí