zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky 7.G: Občansky aktivní jaro

26.05.2013
Obecné
Novinky 7.G: Občansky aktivní jaro
  1. PŘIPRAVOVANÉ ČÍSLO: Na co se můžete těšit?
  2. PODPOŘTE NÁS: Sháníme dobrovolníky a dobrovolnice
  3. ZVEME VÁS: Different fest, ProtestFest a další
  4. HNUTÍ DUHA: Škola občanské iniciativy

PŘIPRAVOVANÉ ČÍSLO
Na co se můžete těšit?

Do hlavního tématu třetího letošního čísla 7.G připravujeme články o různých podobách občanského aktivismu, včetně reportáže o muži, který sází budky, nebo rozhovoru s Mužem bez dopadu Colinem Beavanem. Dále přiblížíme osud průkopnice feminismu a ochrany přírody Anny Pammrové, složitou situaci na super- a hypermarketové frontě, porozhlédneme se po evropských Zelených i brněnských předměstích, navštívíme hřbitov 2.0, ohlédneme se za dokumentárním cyklem Český žurnál nebo knihou Co pro nás kdy příroda udělala? a po deseti letech se zeptáme sociologa Jana Kellera, co si o té naší pozdní moderně myslí.

Krátit čas si mezitím můžete dočítáním minulého čísla.

PODPOŘTE NÁS
Sháníme dobrovolníky a dobrovolnice

Aktuálně sháníme dobrovolníky a dobrovolnice na jarní a letní akce, především na propagaci Sedmé generace u informačních stánků. Vzhledem k nadcházejícím událostem (Ekofestival, Veggie Parade) uvítáme zejména zájemce a zájemkyně z Prahy. Hlásit se můžete se na náš redakční e-mail. Další způsoby, jak Sedmou generaci podpořit, najdete zde. Mockrát děkujeme.

ZVEME VÁS
Different fest, ProtestFest a další

Celý tento týden to (také) v Brně žije. Do pátku můžete zavítat na výstavy, filmové projekce, přednášky, diskuze a koncerty v rámci festivalu Different fest. Paralelně po celé ČR probíhá Světový týden respektu porodu. A v sobotu 25. května oslaví desáté narozeniny festival alternativní kultury a aktivismu Protestfest. Všechny tyto a další události, ale i petice a významné dny najdete v naší webové sekci Občanský kalendář.

HNUTÍ DUHA
Škola občanské iniciativy

A na závěr ještě jedna aktivizující pozvánka: Jste schopni dotáhnout věci do zdárného konce a nebojíte se výzev? Chcete zlepšit životní prostředí či životní podmínky znevýhodněných skupin ve vašem okolí? Děláte záslužnou práci pro celou komunitu, ale nikdo to nevidí? Potřebujete na své činnosti a rozvoj získat peníze? Zúčastnili jste se již spousty školení, ale potřebujete ucelenější přehled? Pokud jste si minimálně na tři otázky odpověděli ano a nejste z Prahy, právě pro vás je určena Škola občanské iniciativy (ŠOI), kterou ve dnech 20. -27. července pořádá Hnutí DUHA v Kaprálově Mlýně v Ochozu u Brna. Sdílejte, vzdělávejte se a buďte občansky aktivní. ŠOIku doporučuje několik předplatitelů 7.G a jedna členka 7.G týmu.
Jaro jak má být přeje
redakce 7.G
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí