zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CENIA na 14. evropském fóru pro ekoinovace

24.06.2013
Doprava
Ovzduší
Urbánní ekologie
CENIA na 14. evropském fóru pro ekoinovace

CENIA představila výsledky projektu SUDPLAN, na jehož řešení se v letech 2010-2012 podílela, na 14. evropském fóru pro ekoinovace, které proběhlo v pražském hotelu Ambassador ve dnech 23. - 24. 5. 2013, viz http://forum.etapwebsite.eu/. Konference byla zaměřena na inovativní řešení v mobilitě, energetice a informačních technologiích k podpoře udržitelného rozvoje měst se zaměřením na ochranu kvality ovzduší.

Projekt SUDPLAN byl prezentován jako jedna z 18 případových studií v sekci věnované inovativním projektům na ochranu kvality ovzduší ve městech nazvané Changing mindsets and behaviors (Změna postojů a chování). Tato sekce měla charakter malých paralelních workshopů, na kterých účastníci prezentovali případové studie a sdíleli své zkušenosti. Diskuse o výsledcích projektu SUDPLAN byla vedena zejména o příčinách pozitivního budoucího vývoje kvality ovzduší v Praze, o problémech dopravy a přijímaných opatřeních z hlediska znečišťování ovzduší a o využívaných modelech a dalších nástrojích k hodnocení kvality ovzduší v ČR. Účastníci ocenili modelovací systém SUDPLAN jako perspektivní nástroj přispívající k udržitelnému rozvoji měst a k adaptaci změně klimatu.

Více informací o projektu SUDPLAN najdete na http://www.sudplan.eu, na národním INSPIRE geoportálu http://geoportal.gov.cz/sudplan a na stránkách CENIA věnovaných výsledkům imisních simulací http://sudplan.cenia.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí