zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povodně, cyklistická doprava, cykloturistika

07.06.2013
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
Povodně, cyklistická doprava, cykloturistika

Dobrý den,

vzhledem k významnému rozsahu škod způsobených povodněmi, které se týkají i cyklostezek, vám posíláme odkaz na novinku, která se týká právě této události:

Hlavní cyklotrasy vedoucí podél nejvíce rozvodněných toků jsou nyní zcela zablokované, neprůjezdné zůstávají i některé další navazující trasy v blízkosti vody. Za tím účelem bylo zřízeno i speciální povodňové zpravodajství zaměřené na cyklostezky. Více: www.cyklodoprava.cz

Další novinky se týkají již obecných informací ve vztahu k cyklistické dopravě a cykloturistice, které jsou souhrnně publikované v dalším čísle cyklo Newsletteru 02/2013. V něm mimo jiné najdete:

- 22. května: Vláda ČR schválila Cyklostrategii 2013

- Česko poprvé na největší evropské cyklokonferenci VeloCity

- Seminář: Jak úspěšně požádat o příspěvek na stezky ze SFDI

- Asociace měst pro cyklisty bude založena 2. Července

- Národní cyklokonference na téma Vize 25 - Vize měst nejen pro cyklisty. Akce proběhne ve dnech 16.-17.9.2013 v Pardubicích. Registrovat se můžete již nyní na na adrese www.cdv.cz. Pozvánka je dostupná na www.cyklokonference.cz KONFERENCE JE ZDARMA PRO ZÁSTUPCE ASOCIACE MĚST PRO CYKLISTY.

V neposlední řadě si Vás dovolujeme upozornit na letošní květnové číslo časopisu COT business, které se tentokrát zaměřilo na cykloturistiku. Můžete si jej přečíst na stránkách časopisu: www.cotmedia.cz . Odborné články o cykloturistice, jejích přínosech a potenciálu, doplňuje série nabídek jednotlivých regionů zahrnující jak dálkové trasy, tak bike parky či oblíbené české a moravské destinace cyklistů. Články zmiňují dálkové trasy, i jiné cykloturistické produkty vč. stále oblíbenějších singltrailů.

Inspirativní čtení Vám přeje

Ing. Jaroslav Martinek
koordinátor rozvoje cyklistické dopravy ČR
vedoucí oblasti nemotorové dopravy - O15
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Wellnerova 3, 779 00 Olomouc
tel. 00420 548 423 797
mobil: 00420 602 503 617
e-mail: jaroslav.martinek@cdv.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí