zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občané i radní ve Valašském Meziříčí mají plné zuby černých skládek

14.06.2013
Odpady
Občané i radní ve Valašském Meziříčí mají plné zuby černých skládek

Radní ve Valašském Meziříčí neustále bojují s černými skládkami. Městskou kasu stojí ročně úklid míst s odhozeným odpadem skoro 1 milión korun.

"Nechápu to. Copak si lidé nemohou vlastní nepořádek odvézt do sběrného dvoru? Každou chvíli máme před panelákem vyhozené sedačky, televize nebo konferenční stolky. Proč se na to musíme dívat? Je to hrozné," postěžoval si například Libor Děcký, jež bydlí na sídlišti Vyhlídky.

Ani v jiných částech města to ale není lepší.

"Ano, občas se stává, že lidé odhodí, co nepotřebují, k popelnicím. Už jsem tady dokonce viděl stát postel. Nevím, proč jsou lidé tak líní, že volí tu nejjednodušší cestu, jak se objemného odpadu zbavit," kroutila hlavou Hana Černochová ze sídliště na Štěpánově.

Černé skládky lidé zakládají nejčastěji na jaře, když uklízejí své domovy. Kromě nábytku vyhazují na ulici, do příkopů nebo na trávníky vybouraná bytová jádra a sanitární zařízení.

"Občané nám volají, že přes noc jim někdo neznámý odložil odpad na louku nebo do zeleně u garáží," upozornil Michal Lysák z odboru komunálních služeb, který má odpadové hospodářství na starosti.

Město nechalo na lokalitách, kde se černé skládky objevují nejčastěji, umístit výstražné cedule. Tomu, kdo založí černou skládku, hrozí pokuta do výše 50.000 korun. V případě, že je viníkem právnická osoba, tedy podnikatel, může postih dosáhnout až sta tisíc korun a více.

ZDROJ: www.valassky.denik.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí