zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co dělat, když zaznamenám tmavý kouř z komína?

12.06.2013
Ovzduší
Co dělat, když zaznamenám tmavý kouř z komína?

. tmavý kouř vycházející z komína nebo jiné části zdroje, z pálení různých hořlavých materiálů v ohništích na volném prostranství

. obtěžující zápach z provozu konkrétního zdroje, případně zápach neurčitého původu

. další zdroje nebo činnosti znečišťující ovzduší (pouze stacionární zdroje, nikoli mobilní zdroje)

V případě, že se jedná o zdroj umístěný v rodinném domě, bytě, stavbě pro individuální rekreaci nebo pro podnikatelskou činnost, a jde tedy pravděpodobně o tzv. malý stacionární zdroj, obraťte se na místně příslušný obecní úřad. Stejným postupem upozorněte na spalování hořlavých materiálů v ohništích na volném prostranství. Oznámení, resp. podnět, doložte údaji a podklady v rozsahu uvedeném v kapitole týkající se podání podnětu. Obtěžování okolí kouřem a zápachem z malých stacionárních zdrojů i z pálení materiálu v ohništích na volném prostranství je v tomto případě přestupkem, který bude řešen podle zákona o přestupcích. Pokud v těchto případech kontaktujete ČIŽP, bude vaše záležitost přímo, popřípadě po ověření kategorie zdroje inspekcí předána příslušnému obecnímu úřadu.

V ostatních případech, které se budou týkat pravděpodobně středních, velkých nebo zvláště velkých zdrojů, kontaktujte místně příslušný oblastní inspektorát ČIŽP, oddělení ochrany ovzduší. Oznámení nebo podnět podejte v obdobném rozsahu, jako je uvedeno výše.

Trvalá dosažitelnost pracovníků složky ochrany ovzduší je zajištěna pomocí telefonních linek určených pro hlášení havárií ve všech složkách, a dále pak mobilních telefonů vedoucích pracovníků všech oddělení ochrany ovzduší, případně dalších inspektorů.

Kontakty na ČIŽP: http://www.cizp.cz/Prakticky-radce/Kontaktni-telefonni-cisla

ZDOJ:ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí