zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak je na tom vaše obec z hlediska černých skládek?

09.07.2013
Odpady
Urbánní ekologie
Jak je na tom vaše obec z hlediska černých skládek?

To nejlépe zjistíte na webovém portálu www.ZmapujTo.cz. Do 16.6.2013 je zde registrováno již přes 1500 černých skládek. Občané aktivně černé skládky hlásí, bohužel však tyto tak rychle nemizí. Je to i tím, že mnoho obcí ještě o tomto systému zřejmě neví. Pomožte nám proto přesvědčit vaše spoluobčany na radnicích o výhodách a všeobecné užitečnosti aktivního přihlášení se do tohoto projektu.

Budete tak mít v obci přehled o nahlášených černých skládkách a přeplněných kontejnerech, budete mít ihned přehled o tom, kde se skládky a přeplněné kontejnery nachází a budete je moci spravovat (přidávat informace o tom že obec skládku uklidí, že ji obec uklidila, kolik uklizení stálo a pod.).

Co ZmapujTo pro obce přinese? informuje veřejnost o problematice a ekonomické náročnosti likvidace černých (nelegálních) skládek dáváte občanům na vědomí, že berete problematiku černých skládek vážně šetří náklady na zjišťování nových skládek na Vašem území včasné zjištění skládky znamená nižší náklady na její odstranění umožňuje snadné zaměření skládek i v nepřehledném terénu vč. zjištění parcelního čísla snižuje náklady na odstraňování skládek díky možnému zapojení iniciativních skupin a dalších organizací zabránění škod většího rozsahu (kontaminace vod, riziko požárů,...) zvýšení bezpečnosti, prevence úrazů (děti, zvířata,...) může přispět k rychlejšímu dopadení původců v konečném důsledku přispívá k samotné prevenci tvorby nelegálních skládek DEMO - vyzkoušení této služby!

Ano, máte možnost si tuto službu nanečisto vyzkoušet na této stránce: demo.zmapujto.cz. Nemusíte se bát že něco vymažete nebo pokazíte. Máte na výběr z několika ukázkových regionů. Finální administrace má některé další nástroje navíc a od demoverze se mírně liší, princip ovládání však je stejný. Velmi doporučujeme si demoverzi vyzkoušet ještě předtím, než budete skládky a kontejnery spravovat na Vašem oficiálním účtu!

Kolik tato služba stojí?

Tato služba je pro obce zdarma. V případě Vašeho zájmu o tuto službu prosím zašlete žádost o zřízení účtu na náš kontaktní e-mail a uveďte v e-mailu prosím minimálně následující informace:

kontaktní e-mail a jméno osoby, která bude skládky spravovat oficiální název obce specifikujte katastrální území - oblast, které chcete, aby bylo pokryto (např. odkazem do google maps - ukázka, v mapě ČÚZK či jiným způsobem

ZDROJ: www.enviweb.cz, www.ZmapujTo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí