zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejná konzultace k návrhům harmonizované klasifikace a označování pro 2 látky

19.06.2013
Firemní ekologie
Chemické látky
Veřejná konzultace k návrhům harmonizované klasifikace a označování pro 2 látky

ECHA vyzývá zainteresované strany k veřejné konzultaci k návrhům harmonizované klasifikace a označování v termínu do 22. 7. 2013 (zveřejněno ECHA 6. 6. 2013).

Evropská agentura pro chemické látky vyzývá k veřejné konzultaci k návrhům harmonizované klasifikace a označování pro tyto látky:

  • Sloučeniny tributyl cínu jsou používány jako meziprodukty pro výrobu dalších organických látek. Předkladatel dokumentace Německo navrhuje aktualizovat dosud existující harmonizovanou klasifikaci (návrh na toxicitu pro reprodukci a změnu akutní toxicity).
  • Polyhexamethylen biguanid hydrochlorid (PHMB) (CAS 27083-27-8 nebo 32289-58-0). Látka se používá jako dezinfekční přípravek. V roce 2011 výbor RAC vyslovil souhlas s návrhem předloženým Francií na klasifikaci látky jako akutně toxické inhalačně. Nyní je navržena změna klasifikace (acute tox. 1 na acute tox. 2).

Komentáře mohou zainteresované subjekty předkládat v anglickém jazyce do 22. července 2013 formou elektronického formuláře v tabulce na stránkách ECHA. Podrobné informace naleznete v dokumentech ECHA pro uvedené látky:

Sloučeniny tributyl cínu

Polyhexamethylen biguanid hydrochlorid (PHMB)

Další informace:

Harmonizovaná klasifikace a označování

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí