zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČGS - hydrogeologické mapování

09.07.2013
Hydrogeologie
ČGS - hydrogeologické mapování

Cílem hydrogeologického mapování je všestranné poznání, popis a zobrazení výskytu a režimu podzemích a povrchových vod a upřesnění charakteru hydrogeologických struktur. Součástí je zhodnocení podmínek tvorby podzemních vod, infiltračních oblastí a míst akumulace v hodnoceném území. Hydrogeologická mapa obsahuje také informace o hydraulických parametrech horninového prostředí a důležité informace o chemickém složení a kvalitě podzemních vod z hlediska jejich využití pro vodárenské účely.

Hydrogeologické mapy poskytují podklady pro optimální využívání přírodních zdrojů podzemních vod a jejich ochranu. Jsou zdrojem informací pro státní správu i soukromý sektor při územním plánování, sanačních opatřeních a pro ochranu přírody obecně.

Od roku 2008 je hydrogeologické mapování součástí geologického mapování v měřítku 1 : 25 000. Pro vybrané mapové listy vznikají hydrogeologické mapy, hydrogeologická schémata a textové vysvětlivky charakterizující hydrogeologické poměry mapového listu. Současně je vyvíjena metodika sestavování hydrogeologických map a schémat a efektivního způsobu zobrazení získaných dat.

ZDROJ:ČGS

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí