zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nýrsko si posvítilo na černé skládky

03.07.2013
Odpady
Nýrsko si posvítilo na černé skládky

Výraznému omezení vandalismu i černých skládek pomohou v Nýrsku fotopasti na problémových místech. Nýrští za pomoci dotace od Plzeňského kraje investovali také do rozšíření kamerového systému.

"Fotopasti nám velmi pomáhají v odhalování přestupků, například černých skládek. Už jsme díky nim objasnili minimálně patnáct případů, některé jsme museli řešit i blokovou pokutou. Většinou takové situace ovšem řešíme domluvou a lidé si nepořádek odklidí sami. Často to udělají z nevědomosti, ovšem pokud se to opakuje, je pokuta už na místě," pochvaloval si novinku velitel nýrské městské policie Ladislav Tenk.

Nýrské fotopasti využívá i Policie ČR. Hlídají i vandaly

V posledních dvou letech museli Nýrští za zhruba čtyřicet tisíc korun opravit devadesát procent laviček, škody byly přitom většinou způsobeny vandaly. Lavičky končily dokonce v řece Úhlavě. Opravené lavičky se po zimě vrátily na náměstí i na nábřeží Úhlavy od Komenského ulice až k lesnímu divadlu.

Právě pro odhalování vandalů, ničících lavičky i například vybavení dětských hřišť, budou nyní sloužit fotopasti. "Tři dětská hřiště v Nýrsku a Hodousicích jsme v letošním roce nově vybavili zařízením za zhruba tři sta tisíc korun," informoval starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

Kromě fotopastí pomáhají k udržení pořádku ve městě i čtyři nové otočné kamery.

!!Pro sledování nepořádku (černých skládek) ve vaší obci využijte také systému ZmapujTo.cz. Instalace a provoz pro obce aj. zdarma!! Více na www.zmapujto.cz

ZDROJ:http://www.5plus2.cz, kráceno, uparveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí