zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky 7.G: Zítra vstanu a změním svět

29.06.2013
Obecné
Novinky 7.G: Zítra vstanu a změním svět

V třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co pro nás kdy příroda udělala? Mohou přímé akce oživit environmentální hnutí?...

  1. NOVÉ ČÍSLO: Zítra vstanu a změním svět
  2. FOTOGALERIE: ptáci, Sibiř, satelity
  3. PŘEDPLATNÉ: Šelmí DVD a ekologické Desatero
  4. PODPOŘTE NÁS: Nakupte knihy z Libraria

NOVÉ ČÍSLO 7.G
Zítra vstanu a změním svět

V třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co pro nás kdy příroda udělala? Mohou přímé akce oživit environmentální hnutí? Jak si eko-neziskovky zvykají na finanční půst? Kde žije muž, který sází budky? Začneme účinně regulovat moc obchodních řetězců? Komu na venkově vadí kokrhání kohoutů a bučení krav? Jak bude vypadat hřbitov 2.0? Co radí Člověk bez dopadu Colin Beavan? Jak si vedou evropští zelení? Považuje Jan Keller své ekologické aktivity za ztrátu času? Jde si dobrovolně skromně zasurfovat na sever od slunce? Jak se v létě občansky zaktivizovat? O čem a o kom vypovídá Český žurnál? Do kterých zajímavých knih se začíst? Kdo by se chtěl procházeti bez vzpomínek liduprázdným lesem? Čím inspiruje předčasně ukončená pouť básníka a ekoaktivisty Vladimíra Petra? Seznam všech článků čísla najdete zde.

FOTOGALERIE
ptáci, Sibiř, satelity

Na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek než v tištěném čísle, tentokrát si můžete prohlédnout budkovou fotoreportáž Štěpána Jindry, snímky migrujících ptáků od Petra Suvorova nebo brněnské suburbie zachycené Janou Žitňákovou a Márií Pákozdiovou, které se ptají, nakolik jsou satelitní zástavby u Brna ještě venkovem. Poslední fotogalerie přibližuje výstavu Sibiř - DVA ČASY, na níž zachytili mladí čeští výtvarníci prožitky z loňské cesty k řece Maně v Krasnojarském kraji.

PŘEDPLATNÉ
Šelmí DVD a ekologické Desatero

V letním stínu si můžete nejen listovat novou Sedmou generací, ale také shlédnout snímek biologa Sebastiana Koernera o životě šelem v Německu: k předplatnému máte totiž na výběr DVD Vlci v Lužici s bonusem o českých vlcích, rysech a medvědech Strážci beskydských šelem. Předplatitelům a předplatitelkám nadále nabízíme i nově aktualizovanou příručku Desatero domácí ekologie. Jednotlivé typy předplatného najdete zde.

PODPOŘTE NÁS
Nakupte knihy z Libraria

Na závěr připomínáme možnost podpořit Sedmou generaci prostřednictvím nákupu v internetovém knihkupectví Kosmas. Stačí prokliknout obal dané knihy v rubrice Librarium a budete přesměrováni přímo na stránky Kosmasu. Z každého provedeného nákupu pak získáme 5 % z celkové ceny. V novém čísle 7.G anotujeme Mezi světy & mezisvěty Václava Bělohradského, Kouzlo smyslů Davida Abrama, Poutníka u Tinker Creek Annie Dillardové, O malebnu Karla Stibrala, Člověka Gabriela Kateřiny Dubské a Evoluci svým vlastním tvůrcem od Miroslava Veverky. Knihy Kouzlo smyslů a Poutník u Tinker Creek si předplatitelé 7.G mohou koupit s 10 % slevou v e-obchodu Hnutí DUHA. Předchozí díly Libraria najdete tady. Mockrát děkujeme.
Prosluněný začátek léta přeje
redakce 7.G
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí