zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická mycí linka vyčistila 150 tisíc nákupních vozíků

31.07.2013
Obecné
Ekologická mycí linka vyčistila 150 tisíc nákupních vozíků

Ekologická mycí linka, určená k dezinfekci pojízdných zařízení v obchodech a supermarketech, vyčistila během tří let provozu 150 tisíc vozíků. Mycí box vyvinutý a uvedený na trh olomouckou společností Clean4you je jediným svého druhu u nás. V Evropě se podobné zařízení využívá pouze v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

"Se zvyšujícími se nároky na kulturu prodeje roste zájem řetězců o tento způsob čištění, což je zejména s ohledem na ekologickou šetrnost velmi pozitivní.", uvedl jednatel firmy Clean4you Milan Horyl. Příznivá je i cena. Provozovnu se stovkou vozíků stojí mytí kolem 8 tisíc korun. "Linky využívané jinde v Evropě jsou umístěny na velkých vozech s nosností do 12,5 t. Do hůře dostupných lokalit, jako jsou centra měst, se tak často vůbec nedostanou.", vysvětluje Horyl rozdíl mezi českou eko-linkou a zahraničními myčkami.

Samostatně fungující mycí box je součástí vozidla s nosností do 3,5 t. Čištění probíhá bez chemických prostředků za pomoci vysokotlaké vodní pistole. Použitá voda odtéká do sběrné vany pod vozem a pro další využití je ihned čištěna pomocí speciálních filtrů.

Společnost Clean4you se řadí mezi odborníky na speciální čištění a údržbu obchodů nejen na českém trhu. Zabývá se také revitalizací a repasí stávajícího zařízení, komplexním vybavením pro prodejny včetně vstupních turniketů a návrhy pro atypicky řešené prostory. Vše s důrazem na evropské bezpečnostní a ekologické standardy.

Více na www.cleanforyou.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí