zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita: Realokace prostředků z OPŽP

22.07.2013
Obecné
Priorita: Realokace prostředků z OPŽP

Aktuální číslo Priority detailně popisuje jednání Monitorovacího výboru Operačního programu Životní prostředí.

Hlavním bodem jednání byla realokace finančních prostředků z Operačního programu Životní prostředí do Operačního programu Doprava.

První náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich zdůraznil, že přesunutí prostředků z prioritní osy 4 nikterak neohrozí plánovanou výzvu v této ose pro letošní rok, protože v rámci celého Operačního programu Životní prostředí se počítá s dalšími realokacemi mezi jednotlivými osami.

Na jiný zajímavý text upoutává na úvodní stránce fotografie s titulkem "V Borové Ladě sovy nepláčou". Na snímku je poutač s nápisem "Kalous ušatý". Je umístěn poblíž jedinečné velké soví voliéry v Borové Ladě na Šumavě. "Nejdříve jsme pro ně hledali místo. O bývalém lomu na těžbu kamene mi řekl kolega. Když jsem se tam došel podívat, viděl jsem vhodný biotop. Teprve až později jsem se dozvěděl, že tam několikrát předtím zahlédli výra velkého," popisuje zahájení cesty k vybudování sovária Miloš Juha, vedoucí Zoologického programu NP a CHKO Šumava.

Samozřejmostí jsou i texty, které popisují environmentální zkušenosti z evropských zemí. Priorita se zároveň zmiňuje i o podmínkách programu Nová zelená úsporám, který se nechal inspirovat nastavenými podmínkami Operačního programu Životní prostředí.

Priorita 06/2013

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí