zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové znění Příloh II Směrnice MŽP č. 6/2010

26.07.2013
Příroda
Zemědělství
Chráněná území
Nové znění Příloh II Směrnice MŽP č. 6/2010

S účinností od 1. července došlo k úpravě Programu na podporu výkupů pozemků ve zvláště chráněných územích, jejich ochranných pásmech a významných krajinných prvcích.


Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa ve čtvrtek 27. června 2013 schválil nové znění Příloh II Směrnice MŽP č. 6/2010 o poskytování finančních prostředků ze SFŽP ČR v rámci Programu na podporu výkupů pozemků ve zvláště chráněných územích, jejich ochranných pásmech a významných krajinných prvcích. Nové znění je účinné od 1. 7. 2013.

Za nejvýznamnější změnu lze považovat možnost výkupu pozemků i v případě dražby, kdy je nutné do několika dnů složit vydraženou částku potvrzenou příklepem, což organizace učiní ze svých finančních zdrojů. Příslušnou finanční částku poté Fond zašle na účet organizace nebo organizační složky státu, která vydraženou cenu zaplatila z vlastních finančních zdrojů po příklepu.

Nově lze rovněž s ohledem na plán péče o národní park pronajmout vykoupené pozemky, které jsou např. součástí půdních bloků.

V novém znění Příloh II. byla též aktualizována použitá terminologie (např. změna termínu ukončení akce).

Aktualizované znění Příloh II.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí