zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.07.2013
Obecné
Krátce - různé

Zajímavý článek o výrobě elektrických vozů na bázi Škoda Favorit najdete na: http://www.electroauto.cz/skoda.html

Kuvajt potřebuje zmodernizovat rafinerie Míná Abdulláh a Míná al-Ahmadí, do nichž musí nainstalovat nová zařízení, aby produkovaly ekologičtější palivo s menším obsahem síry. Projekt za 16 miliard dolarů se však oddaluje už léta.

Evropská investiční banka (EIB) schválila 24. července nová pravidla pro podporu investic do obnovitelných zdrojů energie, energetické účinnosti a energetických sítí v Evropě. EIB tak chce podpořit cíle EU v oblasti energetiky a klimatu a zároveň finančně podpořit aktuální investiční trendy. Banka bude také pomáhat prostřednictvím technické asistence s vývojem nových projektů a představí nové emisní normy, podle kterých bude posuzovat projekty

Výrobce a distributor kosmetiky Yves Rocher plánuje na podzim kampaň na podporu nové řady péče o pleť, nového parfému a nových produktů pro líčení. Produkty budou podpořeny inzertní kampaní, v in-storu a pomocí cross promotion s jednotlivými partnery. Kromě produktové kampaně chystá Yves Rocher spuštění mobilní verze svých webových stránek. V oblasti CSR se chce společnost věnovat aktivní pomoci při ochraně přírody. Tato aktivita je teprve ve fázi příprav.

Od začátku srpna zpoplatní slovenské Tesco igelitové tašky symbolickou sumou 0,03 eura. Společnost chce tímto krokem údajně přispět k ochraně životního prostředí. Jako alternativu k igelitovým taškám nabízí jutové tašky, další možností jsou tašky z recyklovaných materiálů a tašky Green. Současně Tesco končí s programem zelených bodů za přinesení vlastní tašky, díky němuž se ušetřila třetina igelitových tašek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí