zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Slovensku hořelo na nelegální skládce 150.000 kubíků odpadu

02.08.2013
Odpady
Havárie
Na Slovensku hořelo na nelegální skládce 150.000 kubíků odpadu

Několik desítek slovenských hasičů a dobrovolníků od brzkého rána bojovalo s požárem nelegální skládky na jihu země. V plamenech bylo podle serveru čas.sk 150.000 metrů krychlových odpadu. Hašení ale komplikoval nepřístupný terén. Skládka ale stále doutná a podle hasičů ještě dlouho bude, takže hasiči na místě zůstali, uvedl server aktuálne.sk.

Hořet začalo v obci Zlaté Klasy asi třicet kilometrů východně od Bratislavy okolo 03:00 SELČ. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dunajské Stredy, Galanty, Sence a Trnavy, kterým se během dne podařilo dostat požár pod kontrolu.

Policie uzavřela silnici v blízkosti úložiště odpadu a rozhlasem vyzvala obyvatele, aby neotevírali okna a aby děti nevycházely z domů. Podle velitele zásahu Tibora Csandala v přilehlých vesnicích nehrozí nebezpečí kvůli dýmu v ovzduší.

Na místo se vydali také kontroloři chemické laboratoře z Nitry, kteří během dne prováděli průběžná měření nebezpečných látek v ovzduší. Žádný únik ale nezjistili.

Starosta Zlatých Klasů Otto Csicsay podle portálu TVNOVINY.sk dopoledne uvedl, že k evakuaci by úřady musely přistoupit, pokud by se obrátil vítr. Ten ale vanul příznivým směrem, takže kouř nesměřoval do obce.

Požár již začala kvůli ohrožení z nedbalosti vyšetřovat policie. Trnavská policejní mluvčí Mária Linkešová nevyloučila, že případ může být překvalifikován.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí