zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studentská Active House Award

07.08.2013
Ekologické stavění, bydlení
Studentská Active House Award

Společnost VELUX Česká republika vyhlásila výsledky 2. ročníku studentské soutěže Active House Award, zaměřené na návrhy projektů udržitelných staveb v aktivním standardu. Z přihlášených projektů z Česka a Slovenska ocenila mezinárodní odborná porota celkem 8 soutěžních prací.

Předmětem soutěže bylo zpracování objektu v aktivním standardu, který je definován kvalitou vnitřního prostředí, ohleduplností k životnímu prostředí a energetickou efektivitou. Soutěžilo se v kategoriích novostavby a rekonstrukce. Vítězem kategorie novostaveb se stal projekt studenta Fakulty architektury VUT v Brně Norberta Obršála, Inventura archetypu. Porota ocenila citlivé zapojení nových hmot do stávající struktury vesnice. Druhé místo v kategorii získala dvojice Juraj Kačenka a Eva Bírová z FA VUT v Brně za projekt Country Houses.

V kategorii rekonstrukce zvítězil návrh studentů Jaroslava Matouška a Adama Michny z Fakulty architektury VUT v Brně. pod názvem Za humny. V téže kategorii byla udělena také zvláštní cena poroty, a to výjimečnému projektu RAW Restaurant od čtyř studentek Fakulty architektury STU Bratislava: Ivany Linderové, Barbory Látalové, Evy Čápové a Michaely Lietavové.

Kromě cen ve dvou hlavních kategoriích a zvláštní ceny poroty byla v soutěži udělena také 4 uznání poroty studentům: Eva Eisenreichová a Tomáš Eckschlager (Fakulta stavební, ČVUT v Praze), Patrik Janoušek (Fakulta architektury, ČVUT v Praze), Michaela Smolkové (Fakulta stavební, STU v Bratislavě), Vojtěch Šedý (Fakulta stavební, ČVUT v Praze).

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí