zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kontejnery na odpad v Chebu nahrazují podzemní šachty

12.08.2013
Recyklace
Kontejnery na odpad v Chebu nahrazují podzemní šachty

Oddělení místního hospodářství chebské radnice sbírá ohlasy a zkušenosti z podzemních kontejnerů na odpad, nově usazených v centru města, a ty jsou vesměs pozitivní. První začaly veřejnosti sloužit zkraje letošního března - jsou velkoobjemové a zvenku je prozrazují jen elegantní vhazovací sloupky, nenáročné na prostor a odolné požárům i zpětnému vybírání odpadu.

"Je to krásná záležitost, ale zprvu problémy byly," informuje Martin Dvořák ze zmíněného oddělení. "Největší přínos vidím v tom, že ´hledači různých pokladů´ do šachet jednoduše nevlezou, tudíž ani nerozhazují po okolí vše nepotřebné a turisticky atraktivním místům tak neubližují. Zmizely nevzhledné kontejnery, což je také úžasné - základní vybavení je ukryto pod zemí. Jedinou nevýhodou je, že do otvorů na odpad někteří lidé doslova rvou i to, co do nich nepatří - prkna, kus televize, nesložené krabice. Sloupky tak ucpou, přestože jsme pořizovali ty s co největším otvorem, jaké trh vůbec nabízí."
Zmíněný problém bylo třeba řešit každý týden - posádka technických služeb musela přijet, povolit šest šroubů a zařízení zprůchodnit. "První podzemní kontejnery byly zprovozněny v ulicích Jakubská a Sládkova a jsou určeny na směsný komunální odpad. Tak jsou také označeny," podotýká místostarosta Tomáš Linda. "Na dalších dvou stanovištích, v ulicích Školní a Palackého, již jsou zabudovány šachty čtyři - k třídění skla, papíru, plastů a komunálního odpadu, a zcela hotovy budou tento měsíc. Věříme, že k žádným problémům tu docházet nebude a naopak přinesou kýžený efekt."
PhDr. Martina Kuželová, mluvčí Městského úřadu Cheb
1
Aktuální řešení v Jakubské...
2

a Sládkově ulici

Podzemní kontejnery na odpad u nás vyrábí např. firma REFLEX Zlín.

Její širokou nabídku kvalitních produktů najdete na: www.reflex-zlin.cz

ZDROJ: mestocheb.cz, kráceno, Enviweb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí