zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Připomínkování legislativy - Konzultace ke změně příloh nařízení REACH týkajících se nanomateriálů ; T: 30. 8. 2013

14.08.2013
Chemické látky
Připomínkování legislativy - Konzultace ke změně příloh nařízení REACH týkajících se nanomateriálů ; T: 30. 8. 2013

Evropská Komise zpracovala veřejnou konzultaci týkající se možných změn příloh nařízení REACH týkajících se nanomateriálů.

Cílem této iniciativy je zajistit shodu nad tím jak budou nanomateriály zařazeny a bezpečně vymezeny v registračních složkách. REACH musí zajistit vysokou úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví i životního prostředí. Na druhou stranu je třeba zajistit přístup k inovativním produktům a podporovat inovativnost a konkurenceschopnost.

Komise navrhuje realizovat rozšíření příloh REACH ještě v roce 2013 a doprovodit jej hodnocením dopadů. Cílem této konzultace je tak poskytnout Komisi co nejrelevantnější podklady pro výše uvedené.

Konzultační dokument s otázkami k této problematice naleznete v příloze. Informace o konzultaci a další doprovodné dokumenty jsou rovněž dostupné na stránkách EK zde.

Své připomínky k dané konzultaci či jakékoliv podněty k této problematice prosíme, zasílejte na adresu eupripominkovani@komora.cz a to nejpozději do 30. srpna 2013. Pokud byste na konzultaci Evropské komise odpovídali přímo, informujte nás prosím o Vašem příspěvku také.

Související soubory

Konzultační dokumentAdobe AcrobatPDF | 134 kB
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí