zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Připomínkování legislativy - Konzultace k lepšímu přístupu k právu životního prostředí v EU; T: 6. 9. 2013

15.08.2013
Legislativa
Připomínkování legislativy - Konzultace k lepšímu přístupu k právu životního prostředí v EU; T: 6. 9. 2013

Evropská Komise zpracovala veřejnou konzultaci týkající se přístupu k právu ve věcech týkajících se životního prostředí - možnosti lepšího přístupu k právu na úrovni členského státu.

Cílem konzultace je shromáždit pohled široké veřejnosti a všech dotčených subjektů tak, aby bylo možné vyhodnotit, zda by případná legislativní úprava v této oblasti měla určitou přidanou hodnotu v zajištění efektivního a nediskriminujícího přístupu k právu životního prostředí napříč členskými státy EU. Dále je cílem konzultace identifikovat oblasti, kde by cílená legislativní úprava na úrovni EU mohla pomoci naplnit cíle v zajištění přístupu národních soudů k otázkám práva životního prostředí.

Konzultace obsahuje kromě úvodních dotazů 23 otázek uspořádaných do oddílů týkajících se významu zajištění účinného a účelného přístupu k právní ochraně v záležitostech týkajících se životního prostředí v členských státech, možnostech zajištění účinného a účelného přístupu k právní ochraně v záležitostech týkajících se životního prostředí a oblastí, na něž by se mohla zaměřit opatření EU.

Konzultační dokument s otázkami k této problematice a doprovodný dokument naleznete v příloze. Informace o konzultaci a další doprovodné dokumenty jsou rovněž dostupné na stránkách EK zde.

Své připomínky k dané konzultaci či jakékoliv podněty k této problematice prosíme, zasílejte na adresu eupripominkovani@komora.cz a to nejpozději do 6. září 2013. Pokud byste na konzultaci Evropské komise odpovídali přímo, informujte nás prosím o Vašem příspěvku také.

Související soubory

Konzultační dokument ČJAdobe AcrobatPDF | 88,97 kBuložitDoprovodný dokument AJAdobe AcrobatPDF | 87,67 kBuložit
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí