zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V pražských Šterboholech dnes hořela černá skládka odpadu

15.08.2013
Odpady
V pražských Šterboholech dnes hořela černá skládka odpadu

V pražských Šterboholech dnes zhruba dvě hodiny hořela černá skládka součástek do aut, včetně autosedaček a pneumatik. Příčinu ohně hasiči zatím neznají. Vyšetřovatelé musí počkat, až ohniště vychládne. ČTK to v podvečer řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hořet začalo krátce po 16:00 a u ohně zasahovalo 50 až 60 hasičů. Hustý dým byl vidět z dálky i několika kilometrů, například z Vinohrad či Chodova. Překročení nejvyšších přípustných koncentrací chemici na místě ale nezjistili, uvedla mluvčí.

Podle ní krátce před 18:00 hasiči oheň zlikvidovali. Na místě zůstalo ale jedno družstvo kvůli rozhrabování a dohašování ohniště.

Zraněn nebyl při požáru nikdo, zplodin z ohně se však nadýchal pes přivázaný na sousedním pozemku. Mluvčí uvedla, že policisté ho brzy z kouře vyvedli a přivolali záchrannou službu pro zvířata. "Pes měl štěstí, dostal se z toho sám, byl jen zkontrolován," řekl ČTK veterinární technik, který psa ošetřil.

Vysvětlil, že zvířatům, která se hodně nadýchají ohně, se poskytuje podobná pomoc jako lidem. "Zvířatům se podává kyslík a pokud je potřeba léky na podporu dýchání, poté následuje akutní převoz na nejbližší veterinární kliniku, která má k dispozici kyslíkový box," řekl.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí