zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veletrh úspor energií Solar Praha slaví 10. jubileum

27.08.2013
Energie
Solární energie
Větrná energie
Vodní energie
Vytápění, zateplení
Veletrh úspor energií Solar Praha slaví 10. jubileum

23. až 25. ledna 2014 se uskuteční jubilejní 10. veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů energie SOLAR PRAHA. Souběžně se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech budou konat veletrhy Střechy Praha a Řemeslo Praha.

Veletrh Solar Praha zahrnuje všechny alternativní zdroje energie jako jsou fotovoltaika, solární termika, větrné i malé vodní elektrárny, využití biomasy, tepelná čerpadla, tématem je i kogenerace a akumulace vyrobené energie. Další oblastí veletrhu jsou úspory energií obecně, od úspor elektřiny, vody, výstavby nízkoenergetických budov po například šetrnou dopravu s alternativními pohony v podobě elektromobilů, elektrokol, vozů na CNG a dalších technických novinek.

Záštity veletrhům udělily významné instituce a organizace jako jsou například ČKAIT, ČVUT Praha Fakulta stavební či Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Na přípravách doprovodných aktivit úzce spolupracují další odborné svazy, cechy a asociace.

"K jubilejnímu ročníku Solar Prahachystámerozsáhlý doprovodný program. Odborníci v poradenských centrech poskytnou návštěvníkům zdarma aktuální informace z oblasti úspor energií a využívání alternativních zdrojů energie, včetně konzultací pro úspěšné získání dotací", doplňuje Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu. Užitečné rady z oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí mohou zájemci získat od nezávislých a kvalifikovaných odborníků ze společnosti EkoWATT, hlavního partnera veletrhu Solar Praha. Poradenství zahrne rekonstrukce rodinných i bytových domů, jejich výstavbu v nízkoenergetickém i pasivním standardu, problematiku tepelných ztrát budov, jejich zateplení, volbu zdroje vytápění a celkově možnosti úspor energií v domech i ve větších budovách včetně průmyslových areálů. Novinkou veletrhu bude sekce Šetrná doprava, jejímž partnerem se stal internetový magazín HYBRID.CZ. Ten se již sedm let věnuje šetrné ekologické dopravě a hledání alternativ a na veletrhu bude garantem poradenského centra Šetrná doprava. Návštěvníci se tak mohou dozvědět cenné rady z oblasti hybridů a elektromobilů, jaké jsou vůbec možnosti alternativních pohonů v ČR, jak lze šetrně jezdit i s benzinovým/dieselovým vozem, jaká je nabídka vozů na CNG na českém trhu a s tím spojené otázky přestavby či pořízení nového vozu, bezpečnosti CNG, CNG versus LPG, CNG stanice v ČR atd.

10. ročník Solar Praha přinese nově také semináře určené především pro vlastníky domů a bytová družstva na téma Úspory energií v bytových domech aneb jak efektivně bytový dům regenerovat. Semináře připravuje pořadatel ve spolupráci se společností Dům plný úspor, jejíž služby jsou zaměřeny na všechny subjekty spravující a provozující budovy a bytové domy. Semináře se budou věnovat úsporám energií, legislativě v oblasti bydlení a úspor energií, správným postupům při přípravě i realizaci zateplení nebo regeneraci bytového domu, jak vybrat správnou firmu a zazní aktuální informace o dotačních programech v ČR (Nová zelená úsporám a Panel 2013+).

Souběžný veletrh Střechy Praha má již 15 let jasnou specializaci a ustálené základní body nomenklatury, které zahrnují střešní krytiny a materiály, tepelné izolace, střešní doplňky, střešní okna a světlíky, obvodové pláště a veškeré služby pro stavbu a rekonstrukce střech. Zvýrazněným tématem jsou obvodové pláště budov, resp. fasádní systémy. Střechy a fasády jsou nejdůležitější součástí stavby a zároveň i vizitkou domu. Mají mnoho společných funkčních požadavků, kterým se bude věnovat doprovodný program veletrhu. Akce doplňuje 2. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků s názvem Řemeslo Praha.

Program veletržního dění bude tedy velice pestrý. Na své si tak přijdou jak široká veřejnost,zástupci měst a obcí, vlastníci domů či bytů, tak stavební odborná veřejnost - projektanti, architekti, realizátoři a zástupci stavebních firem.

Přihláškové materiály na veletrhy Solar Praha, Střechy Praha a Řemeslo Praha jsou k dispozici na www.strechy-praha.cz. Včasné zaslání vyplněných přihlášek k účasti do 30. 9. 2013je zvýhodněno nižší cenou za výstavní plochu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí