zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Upozornění pro příjemce prostředků z Operačního programu Životní prostředí - termín pro žádosti o platbu

28.08.2013
Obecné
Upozornění pro příjemce prostředků z Operačního programu Životní prostředí - termín pro žádosti o platbu

Vzhledem k blížícímu se konci kalendářního roku očekává SFŽP ČR vzrůstající počet žádostí o platbu. Je společným zájmem SFŽP ČR, MŽP a všech příjemců prostředků z OPŽP, aby tento objem byl co možná nejvyšší a výraznou měrou tak napomohl České republice v úspěšném vyčerpání prostředků z fondů EU.

SFŽP ČR a MŽP proto důrazně apelují na všechny způsobilé příjemce prostředků, aby žádosti o platbu zasílali co možná nejdříve. Každoročně před ukončením kalendářního roku je přenastaven systém státní pokladny, který propojuje tok prostředků mezi MF ČR, MŽP a SFŽP ČR a v jehož důsledku dochází k prodlevě proplácení žádostí o platbu. V letošním roce budou žádosti o platbu zpracovávány do poslední možné chvíle tak, aby do konce roku mohly být i úspěšně certifikovány na národní úrovni. Nejzazší termín bude ještě předmětem jednání s ministerstvem financí. V tuto chvíli doporučujeme všem příjemcům podpory podat žádosti o platbu do 20. 11. 2013.

Žádostem o platbu, které SFŽP ČR obdrží až v posledním měsíci kalendářního roku reálně hrozí, že nebudou přes veškerou snahu SFŽP ČR a MŽP moci být proplaceny v kalendářním roce 2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
11. 2018
20.11.2018 - Seminář, školení
Liberec, INISOFT s.r.o.
INISOFT s.r.o.
21
11. 2018
21.11.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
22
11. 2018
22.11.2018 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Hotel Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí