zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přihlašte své žáky na modelovou klimatickou konferenci

03.09.2013
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
Přihlašte své žáky na modelovou klimatickou konferenci

Nadace Partnerství nabízí žákům ve věku 13 - 17 let možnost zúčastnit se unikátních modelových klimatických konferencí.

Dvě samostatné akce proběhnou ve čtvrtek 14. 11. 2013 a pátek 15. 11. 2013. Nabízí žákům příležitost k rozvoji znalostí a kritického uvažování o klimatické změně a možností jejího ovlivňování. Motivují žáky aktivně se podílet na rozhodování o své vlastní globální budoucnosti.

Podívejte se, jak probíhaly modelové klimatické konference v minulém roce!

V přípravné fázi žáci vytvoří tzv. klimatické týmy (po 5 žácích), které budou reprezentovat jednotlivé státy světa. Na školách proběhnou lektorované motivační programy seznamující žáky s tématem a nadcházející přípravou. Žáci dostanou za úkol zjistit informace o zemi, kterou zastupují, její postoj ke klimatické změně a to, jaký dopad na ni klimatická změna má. Klimatické týmy se po celou dobu připravují na vyvrcholení projektu, kterým je simulovaná klimatická konference. Na konferenci jednotlivé státy přednesou svá stanoviska a pokusí se společně vyjednat mezinárodní cíle, které by mohly vést ke snižování CO2. Na konferenci lze navázat v následné práci na škole např. srovnáním výsledků modelové a skutečné konference, prezentací nových zkušeností ostatním žákům... podpůrné podklady k této práci učiteli poskytneme.

Akce se mohou zúčastnit skupinky žáků po 5 nebo celé třídy rozdělené do takovýchto skupinek.Bonus: Učitel doprovázející skupinu žáků na konferenci získá volný vstup na odpolední akci Geoscopia v Otevřené zahradě v Brně.

K nahlédnutí:

Videoklip z loňského ročníku modelové klimatické konference

Ke stažení:

Informační leták

Přihláška na konferenci

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí