zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TES Firmy a voda

02.09.2013
Voda
Firemní ekologie
TES Firmy a voda

Tematicky expertní skupina Firmy a voda vznikla v dubnu 2013 při příležitosti Mezinárodního roku vodní spolupráce 2013, který vyhlásila OSN.

Cílem této TES je otevřít diskuzi o spotřebě a nakládání firem s vodou v České republice, zmapovat různé přístupy firem k této oblasti a zpracovat obecně aplikovatelnou metodiku měření.

Výstupem práce skupiny by pak měla být brožura obsahující kroky jak začít, sdílení příkladů dobré praxe a metodiku měření spotřeby vody ve firmě.

Hlavním patronem tematické skupiny Firmy a voda je firma Heineken a patronem je skupina ČEZ.

Členové skupiny jsou: Antalis, Ambrus & Dark, Plzeňský Prazdroj, Veolia Voda, Skanska, Škoda Auto

Aktivita pouze pro členské firmy BpS.

  • Vyjádření patrona Tematicky expertní skupiny, skupiny ČEZ, k zapojení se do TES Firmy a voda a k odpovědnosti k životnímu prostředí zde. Otevřít odkaz v novém okně
  • Ambruz & Dark se zapojuje do aktivit platformy Byznys pro společnost zejména na poli životního prostředí a udržitelnosti. Více k zapojení do TES Firmy a voda zde. Otevřít odkaz v novém okně
  • Skanska si uvědomuje rizika související s dostupností a užíváním vodou a proto se připojila k práci v expertní skupině zaměřené na hospodaření s vodou a vodními zdroji.Celá zpráva zde Otevřít odkaz v novém okně.

V případě, že máte zájem o zapojení se do této TES kontaktujte Kláru Matasovou.

Tematická expertní skupina (TES) je forma odborné spolupráce členských firem platformy Byznys pro společnost. TES je složena z odborníků v dané oblasti z členských firem platformy BpS. Po dobu svého působení ( 5-12 měsíců) se TES koncepčně věnuje zvolenému tématu z oblasti trvalé udržitelnosti a odpovědného podnikání, které chce rozvinout a odborně rozpracovat. TES má stanovené cíle a konkrétní výstupy, které jsou nastavené na začátku fungování skupiny. Tematická expertní skupina má obvykle jednoho patrona - firmu, která téma dlouhodobě řeší a může poskytnout své zkušenosti.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí