zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

3. výzva ve Společném programu na podporu výměny kotlů

03.09.2013
Dotace
Vytápění, zateplení
3. výzva ve Společném programu na podporu výměny kotlů

Po Moravskoslezském a Ústeckém kraji připravilo Ministerstvo životního prostředí již 3. výzvu k podávání žádostí na poskytnutí dotace ze Společného programu na podporu výměny kotlů, a to spolu se Středočeským krajem.

"Podpisem dohody mezi MŽP a Středočeským krajem dne 22. 8. 2013 budou moci obyvatelé Středočeského kraje získat dotace v celkové výši 40 milionů korun. To představuje výměnu přibližně tisícovky kotlů," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

Příjem žádostí začne 2. září a skončí buď vyčerpáním celkové dotace, nebo 31. října 2013. Žádosti se podávají na Krajském úřadu Středočeského kraje.

Pro tuto výzvu je alokováno celkem 40.000.000 Kč, a to 20.000.000 Kč z rozpočtu Středočeského kraje a 20.000.000 Kč z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Předmětem dotace je výměna stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje.

Ministerstvo životního prostředí již uzavřelo dohody na dotace na výměnu kotlů s Moravskoslezským a Ústeckým krajem. Do programu se mohou přihlásit také další kraje, pokud splní podmínku 50% spolufinancování celého programu. Ministerstvo životního prostředí jen na letošní rok vyčlenilo na dotace na výměnu kotlů celkem 100 milionů korun.

V Ústeckém kraji bylo vyčerpáno už 12,5 milionu korun z celkové alokace 20 milionů. V Moravskoslezském kraji pak lidé požádali zatím o 20 milionů z celkových šedesáti. V případě tohoto kraje se jedná již o čtvrtou výzvu na podávání dotací. Celkem si obyvatelé Moravskoslezského kraje mohli již požádat o 160 milionů korun.

Dokumenty pro 3. výzvu Společného programu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí