zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

05.09.2013
Obecné
Krátce - různé

DHL inovuje řešení pro logistiku dodávek náhradních dílů v automobilovém průmyslu. Cílem je zkrácení dodacích lhůt a snížení emisí CO2. Společnost bude používat vlastní síť místních distribučních center a dodávky náhradních dílů v městských oblastech Evropy, Asie a obou amerických kontinentů budou zajišťovány elektromobily.

Češi si dosud podali k ministerstvu životního prostředí téměř pět tisíc žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám. Celkem lidé na rekonstrukce rodinných domů žádají téměř 470 milionů korun. V první fázi program nabízí jednu miliardu korun, další peníze mají přibýt z prodeje emisních povolenek, a to zhruba 800 milionů korun. Ministr životního prostředí Tomáš Podivínský řekl, že jedná s premiérem Jiřím Rusnokem o převodu dalších tří miliard korun.

Muž našel na procházce se psem u Libochovan na Litoměřicku čtyři tisíce let starý poklad se zlatými a bronzovými šperky a nástroji. Podle archeologů je unikátní, takový nález je zdokumentovaný teprve počtvrté. O víkendu ho vystaví teplické muzeum, informoval jeho ředitel Bohuslav Boček. Bronzové sekerky, šperky a zlaté vlasové nádoby odkryli přímo na cestě nedaleko Tříkřížového vrchu v údolí Labe, kam běžně míří po zelené a žluté značce turisté, nejspíš divočáci.

Od 29. července již nelze používat některé kódy biomasy, schválen je též nový formulář CSV souborů.
Česká republika i Slovensko patří mezi schválené země s nárokem dvojího započtení v Německu podle předpisu 36 BlmSchV (Federal Innission Control Act)... více

BUREAU VERITAS SLOVAKIA spol. s r.o. udelila spoločnosti Phoenix Zeppelin, spol. s r.o. certifikáty systémov manažmentu kvality a životného prostredia.
Spoločnost´ ich získala za individuálne a kvalitné riešenia pre veľkoodberateľov i koncových spotrebiteľov na Slovensku i v zahraničí prostredníctvom ponúkaného sortimentu produktov pre oblasť stavebných a cestných strojov, manipulačnej techniky, energetických systémov, motorov a malej stavebnej mechanizácie...

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí