zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Opavský magistrát začne v říjnu rozdávat zájemcům kompostéry

06.09.2013
Odpady
Bioodpady
Urbánní ekologie
Opavský magistrát začne v říjnu rozdávat zájemcům kompostéry

Opavský magistrát začne v říjnu rozdávat zájemcům kompostéry na zpracování bioodpadu. Celkem jich nakoupil 2303 kusů. Chce tak snížit množství biologického odpadu, který majitelé zahrad vyprodukují. Novinářům to dnes řekla mluvčí města Lada Dobrovolná.

Zájemce eviduje odbor životního prostředí magistrátu. Podle Dobrovolné zůstává ještě několik desítek kompostérů bez budoucího majitele. "Další zájemci se ještě mohou hlásit," řekla.

Během října magistrát kompostéry od dodavatele převezme a 10. října začne jejich distribuce. Obyvatelé centrální Opavy si je budou moci vyzvednout v areálu bývalých Dukelských kasáren. Lidé žijící v jednotlivých městských částech se mají obrátit na vedení svého obvodu.

Město nechá na skládku ročně vyvézt 14.000 tun směsného komunálního odpadu. Dalších 5000 tun je vytříděných. "Studie hovoří o tom, že ve směsném odpadu je až 40 procent biologického, který my mohl místo na skládkách končit v kompostu," vysvětlil náměstek primátora Dalibor Halátek (SOS pro Opavu) důvody, proč chce město kompostéry rozdávat. Magistrát předpokládá, že s jejich pomocí klesne množství bioodpadu až o 2000 tun za rok.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí