zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

09.09.2013
Obecné
Firemní ekologie
Krátce - různé

EIB navýšila českým malým a středním podnikům úvěry na zelené projekty
Evropská investiční banka dnes informovala o navýšení dvou zprostředkovaných úvěrů s cílem podpořit projekty zaměřené na energetickou účinnost a obnovitelné zdroje energie pro malé a střední podniky v České republice. Konkrétně se jedná o úvěry bankovní instituci Raiffeisenbak a.s. ve výši 100 milionů eur a České Spořitelně a.s. ve výši 50 milionů eur, které jsou čerpány v rámci tzv. Zelené iniciativy (Green Initiative). Finanční prostředky v rámci této iniciativy jsou určeny pro členské země, které se do EU integrovaly po 1. lednu 2004 a kandidátské státy ze střední a východní Evropy. Do iniciativy se zatím aktivně zapojilo sedm bank v šesti státech, mezi které mimo České republiky patří Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko.

Evropská komise navrhuje snížení vyrovnávacího cla na dovoz výrobků PET z Pákistánu a dalších zemí
Návrh prováděcího NAŘÍZENÍ(cs) Rady, kterým se mění prováděcí nařízení Rady (EU) č. 857/2010 o uložení konečného vyrovnávacího cla z dovozu některých polyethylentereftalátů pocházejících mimo jiné z Pákistánu a o konečném výběru uloženého prozatímního cla.


Nové nařízení Komise o biocidních přípravcích zvýší ochranu lidského zdraví a životního prostředí
Evropská komise vydala nové nařízení o biocidních přípravcích účinné k 1. září, které si klade za cíl významně zvýšit bezpečnost a zjednodušit povolovací postup při zavádění biocidních přípravků na evropský trh. Nové nařízení by tak v budoucnu mohlo tímto postupem v celounijním měřítku ušetřit celkové náklady v tomto odvětví ve výši 2,7 miliardy EUR za období 10 let. Nové ustanovení se rovněž zavazuje omezit testy na zvířatech tím, že bude zavedeno povinné sdílení dat a bude podporován sofistikovanější přístup k testování obecně. Biocidní přípravky se používají k ochraně lidí, zvířat, materiálů nebo předmětů proti škodlivým organismům, jako jsou škůdci nebo bakterie.

Z programu schůze vlády dne 11. 9. 2013

942/13 Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2014

981/13 Zpráva o čerpání finančních prostředků k řešení ekologických škod vzniklých bývalou hornickou a hutnickou činností

980/13 Návrh skupiny grantových projektů na podporu vynikajících mladých vědeckých pracovníků ("Juniorské granty")

979/13 Návrh na obeslání 57. řádného zasedání Generální konference Mezinárodní agentury pro atomovou energii, konaného ve dnech 16. 9. - 20. 9. 2013 ve Vídni

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí