zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zářijová Priorita přibližuje budoucí operační program

11.09.2013
Obecné
Zářijová Priorita přibližuje budoucí operační program

Žadatelům o podporu přibližuje nastavení budoucího operačního programu zaměřeného na životní prostředí. Součástí obsahu Priority je i tabulka s nově navrženými prioritními osami včetně jejich specifikace.

"Úspěšnost operačního programu závisí na kvalitě nastavení implementačního systému a efektivnosti pracovních týmů ve vzájemné harmonii se strategickým řízením a vhodně nastavenými podporami," říká v aktuální Prioritě Vít Šumpela, vrchní ředitel sekce fondů EU Ministerstva životního prostředí.

Žadatelům o podporu zároveň přibližuje nastavení budoucího operačního programu zaměřeného na životní prostředí. Součástí obsahu Priority je i tabulka s nově navrženými prioritními osami včetně jejich specifikace.

Jakkoli v tuto chvíli nelze brát žádné číslo za konečné, Vít Šumpela odhaluje, s kolika penězi může příští operační program zaměřený na životní prostředí zhruba počítat.

Součástí Priority je i velká reportáž, v níž se píše o radosti zámeckého pána Jiřího Noska ze Svinař. Díky Operačnímu programu Životní prostředí má totiž jeho zámek zrevitalizovaný zámecký park. "Je to pro mě srdeční záležitost, moje vizitka. Když si sednu na lavičku a zadívám se do zeleně okolo sebe, je to nádhera. Když pak pořádáme nejrůznější akce, přijdou lidi a říkají mi, že sledují, jak se to v parku zlepšuje. Mám z toho radost a ta je vždycky větší, když je sdílená," vyznává se Jiří Nosek.

Priorita 9/2013

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí