zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuálním tématem jsou modernizace objektů

11.09.2013
Dotace
Ekologické stavění, bydlení
Aktuálním tématem jsou modernizace objektů

Na aktuální téma rekonstrukce a revitalizace budov se letos zaměří také 24. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 17. až 21. září 2013.

Souběžně s veletrhem FOR ARCH budou patřit prostory výstaviště PVA EXPO PRAHA rovněž veletrhům FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY&SPA a FOR WASTE.

V rámci FOR THERMu, 4. veletrhu vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky, se mohou návštěvníci seznámit s aktuální nabídkou tepelných čerpadel. Veletrh FOR WOOD se letos významně zaměří na masivní dřevostavby, např. sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo. Motto 8. veletrhu nakládání s odpady, recyklace, čištění a ekologie FOR WASTE 2013 zní: "Recyklací k surovinám budoucnosti". Specializovaný veletrh Bazény, Sauny & SPA má co nabídnout nejen odborné veřejnosti, ale stále více přitahuje také zájemce o domácí wellness. Od loňského podzimu jsou v areálu v provozu nové výstavní haly. Výrazně se tak zvýší komfort pro návštěvníky i kvalita zázemí pro vystavující firmy.

"Za dobu své existence si FOR ARCH vybudoval silnou pozici, kdy reaguje na aktuální situaci na trhu a představuje moderní trendy ve stavebnictví. V současnosti pomalu končí životnost řady budov a zároveň jsou kladeny stále větší požadavky na snižování energetické náročnosti budov. FOR ARCH 2013 se proto bude věnovat velice žádaným rekonstrukcím, revitalizacím a modernizacím objektů. Toto téma je velmi aktuální i s ohledem na státní dotační programy, které jsou určené mj. na modernizaci staveb," představuje zaměření veletrhu František Přívětivý, ředitel obchodního týmu. Součástí doprovodného programu bude pak konference nazvaná "Rekonstrukce a revitalizace", na které se podílejí všichni hlavní odborní partneři akce: Státní fond životního prostředí ČR, Státní fond rozvoje bydlení, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Zájemci na veletrhu např. zjistí, jak nejlépe postupovat při výměně plochých i šikmých střech, sedlových střech a zhotovení nadstavby. Uvítají rady, jak na rekonstrukci oken, dveří či opravu balkonů a lodžií. V souvislosti s rostoucími náklady na energie budou majitele nemovitostí jistě zajímat technologie pro zateplení budov. Získají zde také informace o státních dotacích na rekonstrukce. Podle ředitelky Státního fondu životního prostředí ČR Radky Bučilové bude jejich prezentace na veletrhu patřit dotačnímu programu Nová zelená úsporám.

Stavební veletrh FOR ARCH, který se vloni s účastí téměř 70 000 lidí podruhé stal jednou z nejnavštěvovanějších akcí svého druhu v ČR, každoročně přináší prezentace novinek z mnoha oborů spojených se stavebnictvím, své zastoupení na veletrhu mají přední výrobci, dodavatelé, řemeslníci, ale také investoři, developeři a zástupci dalších souvisejících oborů. Na výstavní ploše větší než 18 tisíc m2 nabízí FOR ARCH a souběžné stavební veletrhy kromě výstavních expozic také bohatý doprovodný program plný přednášek, workshopů, konferencí a soutěží.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí