zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Evropský týden mobility se letos zaměří na čistotu ovzduší

11.09.2013
Doprava
Ovzduší
Kampaň Evropský týden mobility se letos zaměří na čistotu ovzduší

aké v roce 2013 se Zdravá města, obce a regiony zapojují do kampaní Evropský týden mobility (16. - 22. 9.) a Evropský den bez aut (22. 9.). Kampaně zaměřené na propagaci bezpečných a ekologicky šetrných způsobů dopravy koordinuje Ministerstvo životního prostředí. Evropský týden mobility proběhl poprvé v roce 2002 a od té doby zájem o tuto kampaň roste nejen v České republice. Tématem letošního ročníku kampaně Evropský týden mobility je "Čistý vzduch - je to na nás".

Města a obce přijímají v rámci kampaně Evropský týden mobility opatření k podpoře veřejné dopravy, cyklistické a pěší dopravy. Obyvatelé zapojených měst se mohou zúčastnit bohatého doprovodného programu, který se v souvislosti s kampaněmi chystá.

Další informace o letošním ročníku kampaně Evropský týden mobility je možné získat na stránkách Ministerstva životního prostředí. Seznam zapojených měst a informace o mezinárodních souvislostech kampaně naleznete na stránkách www.mobilityweek.eu.

Seznam měst, která se doposud ke kampani připojila, a odkazy na jejich nejzajímavější akce naleznete na stránce www.ZdravaMesta.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí