zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prodej solárních panelů v Japonsku se ve čtvrtletí ztrojnásobil

16.09.2013
Solární energie
Prodej solárních panelů v Japonsku se ve čtvrtletí ztrojnásobil

Prodej solárních panelů v Japonsku se ve druhém čtvrtletí více než ztrojnásobil. Prodej táhla vzhůru poptávka od firem po zavedení nového vládního programu výkupních cen, který má podpořit výstavbu nových elektráren využívajících obnovitelné zdroje. Podle údajů Japonského svazu fotovoltaické energie se ve čtvrtletí prodaly panely o celkové kapacitě 1654 megawattů, což představuje meziroční nárůst o 271 procent.

Japonsko loni v červenci představilo nový program výkupních cen elektřiny. Podle nařízení regionální energetické společnosti musí nakupovat v příštích 20 letech více elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů za předem stanovenou částku.

Japonsko bylo vysoce závislé na jaderné elektřině, po neštěstí v elektrárně Fukušima v březnu 2011 se však rozhodlo jadernou energetiku opustit. Nový program má třetí největší ekonomice světa pomoci při tomto odchodu a urychlit investice do výroby "čisté" elektřiny. Japonsko by díky programu mohlo ještě letos sesadit Německo z pozice největšího producenta elektřiny ze slunce, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí