zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začíná Evropský týden mobility, letos na téma čistý vzduch

19.09.2013
Doprava
Ovzduší
Začíná Evropský týden mobility, letos na téma čistý vzduch

Na problémy se stále rostoucí automobilovou dopravou upozorňuje ode dneška do konce týdne celoevropská kampaň Evropský týden mobility. Letošní téma se zaměřilo na čistý vzduch. Do projektu se podle webových stránek Evropské komise zapojilo více než 2000 měst ze 43 států. V sobotu 21. září tradičně vyvrcholí Dnem bez aut, který se slaví po celém světě; v Praze, Olomouci a Ostravě s akcí Zažít město jinak.

Evropský týden mobility chce upozornit veřejnost na dopravní a s tím související ekologické problémy, se kterými se potýkají města a chce přispět k vytvoření lepší dopravní strategie pro Evropu. Podle webových stránek ministerstva životního prostředí vyzývá občany, aby využili takzvané zdravé dopravní prostředky, nechali svá auta doma a používali městskou hromadnou dopravu.

Akci Zažít město jinak pořádá iniciativa Auto*Mat, každoročně díky ní se v desítkách míst hlavního města zklidní doprava. Na oživení veřejného prostoru se podílejí desítky místních organizací, spolků, sdružení a jednotlivců ze všech pražských čtvrtí.

Podle webových stránek se bude festival konat ve více než 30 zónách po celé Praze. Týden mobility se pořádá už potřinácté.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí