zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Pražské služby varuje před falešnými popeláři

27.09.2013
Odpady
Šlendryján
Společnost Pražské služby varuje před falešnými popeláři

V uplynulých týdnech byly zaznamenány případy, kdy dvojice mužů v popelářských oděvech oslovovala občany obcí Černošice a Sulice s prosbou o finanční příspěvek na pohřeb jejich spolupracovníka. Společnost Pražské služby rozhodně odmítá, že by mohlo jít o její zaměstnance.

"Zaměstnanci společnosti Pražské služby mají jakékoliv podobné aktivity výslovně zakázány a porušení tohoto zákazu je tvrdě postihováno," uvedl mluvčí společnosti Pražské služby Julián Záhorovský.

K variantě, že šlo o podvodníky, kteří se za popeláře jen vydávali, se přiklání i starosta obce Sulice Petr Čuřík. "Považujeme za nepravděpodobné, aby se jednalo o pracovníky Pražských služeb, které známe i osobně a víme, že jde o spolehlivé lidi," uvedl.

Mluvčí Záhorovský upozorňuje, že případy falešných popelářů, žádajících o peníze, se objevily i v minulosti. "Výskyt těchto podvodníků už byl hlášen i v minulých letech. Nejaktivnější bývají zejména v zimě, v období před Vánocemi. Doporučuji všem, kteří by se s nimi ocitli v kontaktu, aby okamžitě upozornili policii," uzavírá Záhorovský.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí