zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Noc vědkyň a vědců: na pra(c)hu smogové sezóny

26.09.2013
Ovzduší
Noc vědkyň a vědců: na pra(c)hu smogové sezóny

V pátek 27. září 2013 se v kavárně Krásný ztráty (Náprstkova 10, Praha 1)od 19 hodin uskuteční diskuse o znečištění ovzduší. O problematice budeme diskutovat z různých perspektiv. Jednak z pohledu dopadů znečištěného ovzduší na lidské zdraví a na ekonomiku, jednak z hlediska toho, jaká je úloha vědy v politickém procesu a veřejné diskusi o této problematice.Pozvání do diskusního panelu přijali:

RNDr. Alena Bartoňová, Ph.D. (Norský institut pro výzkum ovzduší), kteráse zabývá vztahem mezi zdravím a životním prostředím, tvorbou komplexních mezioborových analýz a podkladů pro politiky, hodnocením vlivu znečištěného životního ovzduší na zdraví a rolí vědy ve společnosti.

Mgr. Markéta Braun Kohlová(Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy), která se věnuje environmentální ekonomii, konkrétně oceňování dopadů životního prostředí na zdraví dospělých a dětí a výzkumu dopravního chování.

Mgr. Jan Skalík(Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a Zelený kruh), humanitní environmentalista a sociolog. Oblastí jeho zájmu je mimo jiné analýza politických procesů a diskusí kolem vzniku nového zákona o ovzduší.

prof. MUDr. Radim Šrám, DrSc. (Ústav experimentální medicíny AV ČR, v.v.i.), který sezabývávýzkumem genetického poškození, které je způsobené toxickými a karcinogenními látkami v ovzduší.

VSTUP JE VOLNÝ.

Pozvánka ke stažení: http://www.zenyaveda.cz/files/noc-2013-final-final.pdf

Internetové stránky: http://www.zenyaveda.cz/o-projektu/2381-co-delame/noc-vedcu/2013

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí