zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Akciová společnost Amper Market oznamuje výsledky za první pololetí roku 2013

27.09.2013
Energie
Akciová společnost Amper Market oznamuje výsledky za první pololetí roku 2013

V prvním pololetí letošního roku prodala akciová společnost Amper Market podle předběžných finančních výkazů cca 235 000 MWh elektrické energie, což představuje obrat 568 mil. Kč. Hospodářský výsledek společnosti dosáhl úrovně 11,8 mil. Kč. Za celý rok očekává Amper Market obrat cca 1,1 mld. Kč při hospodářském výsledku v rozmezí 20-30 mil. Kč. Tento obrat odpovídá prodeji cca 500 000 MWh elektrické energie, což představuje meziroční nárůst o 200%.

Počet odběrných míst vzrostl od počátku letošního roku přibližně o 20% na 10 200, z toho cca 70% jsou odběratelé z řad podniků, živnostníků a veřejného sektoru a 30% domácnosti.

O společnosti Amper Market

Společnost Amper Market, a.s. byla založena s cílem přímo uplatnit silovou elektřinu z nezávislých výrobních zdrojů převážně obnovitelného charakteru u koncových zákazníků.

Ve střednědobém horizontu je hlavním cílem společnosti realizace průkopnického konceptu virtuální elektrárny, spočívající ve spojení decentralizovaných zdrojů a odběratelů elektřiny v jednotně monitorovaný a dispečersky řízený systém. Tento cíl je nyní postupně realizován. Současně s přípravou virtuální elektrárny jsou smluvně zajišťovány nové zdroje a budovány obchodní vztahy se zákazníky.

Hlavními zákazníky společnosti jsou podniky, města a obce. Na opačné straně nabízí společnost možnost výkupu elektřiny nezávislým výrobcům, kteří jsou klíčoví pro naplnění obchodního modelu společnosti. Všem partnerům nabízí profesionální a individuální přístup při spolupráci na budování moderní decentralizované energetiky.

Kontakt:

Ing. Jan Maňas

M: +420 606 090 938

E: manas@ampermarket.cz

www.ampermarket.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí