zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poprvé budou moci lidé po celé České republice darovat potraviny potřebným

01.10.2013
Obecné
Poprvé budou moci lidé po celé České republice darovat potraviny potřebným

"Česká republika se připojí k mezinárodní sbírce potravin a lidé tak budou moci v rámci prvního ročníku Národní potravinové sbírky pořídit potraviny a darovat je potřebným," říká Veronika Němcová, mluvčí organizace Byznys pro společnost, která se zaměřuje na téma společenské odpovědnosti firem. "Darování potravin lidé často vnímají jako prospěšnější pomoc než posílání peněz," doplňuje Fabrice Martin-Plichta z České Federace potravinových bank.

Organizátoři akce, Česká Federace potravinových bank, Byznys pro společnost a Armáda spásy, se ve spolupráci s hypermarkety Tesco, Ahold, Globus, Interspar, velkoobchodem Makro a dalšími partnery rozhodly v sobotu 16. listopadu po celé České republice uspořádat ve stovce obchodů první Národní potravinovou sbírku. "Každý i sebemenší dar je důležitou pomocí a lidé v nouzi za něj budou vděčni, " říká zpěvačka a maminka Ilona Csáková, která sbírku svým jménem zaštítila.

Zákazníci budou mít příležitost prostřednictvím potravinových bank a dalších organizací darovat potraviny potřebným v azylových domech, domovech pro seniory a dětských domovech. Snahou akce je upozornit na skutečnost, že v Česku narůstá počet lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby a nemají ani finanční prostředky na nákup běžných potravin.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí