zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EKOFILM nabídne přehlídku nejzajímavějších filmů o přírodě a životním prostředí

02.10.2013
Obecné
Příroda
EKOFILM nabídne přehlídku nejzajímavějších filmů o přírodě a životním prostředí

Ministerstvo životního prostředí zve ve dnech 3. - 6. října 2013 všechny zájemce o filmové umění s tématem životního prostředí, přírodního a kulturního dědictví na 39. ročník Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se bude stejně jako loni konat v Ostravě, Karviné a Českém Těšíně. Do soutěžní přehlídky se přihlásilo 123 dokumentárních filmů z celého světa. Čtyři festivalové dni toho nabídnou ale mnohem víc.

Organizátoři festivalu, který vznikl v roce 1974, a patří tak k nejstarším svého druhu v Evropě, pro návštěvníky připravili bohatý doprovodný program. Filmové projekce doplní např. divadelní představení, vědomostní kvízy, koncerty nebo přednášky. V sobotu je pro všechny připravena Ekopouť, která odstartuje na Masarykově náměstí v Ostravě. Lidé se tu budou moci zapojit do workshopů, her a soutěží nebo se třeba zdarma projet rikšou nebo na dvojkole.

O festivalové ceny se letos budou ucházet filmy z 28 zemí celého světa. Kdo získá Grand Prix - Cenu ministra životního prostředí pro rok 2013 - bude jasné v sobotu 5. října. Na závěrečném galavečeru předá vítězi cenu společně s ředitelem festivalu, filmovým režisérem Jurajem Jakubiskem, ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

Vstup na všechny festivalové akce je zdarma.

Další podrobnosti o doprovodném programu a přesný rozpis promítaných filmů najdete na stránkách www.ekofilm.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí