zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na jihu Čech bodovala obalová firma

11.10.2013
Firemní ekologie
Na jihu Čech bodovala obalová firma

Soutěž o Vodafone Firmu roku v Jihočeském kraji ovládla společnost Steinbauer Lechner, která podniká v oboru obalové technologie. Na trhu působí 21 let a kromě výroby nejrůznějších obalů se zabývá i jejich inovacemi.

Společnost ze Štěpánovic u Českých Budějovic založil Antonín Steinbauer, když přišel o práci a nechtěl se smířit s osudem nezaměstnaného. "Vybudovali jsme moderní firmu, která je schopná zabalit a odeslat na místo určení vše - od uměleckých děl až po technologické strojní celky," řekl zakladatel firmy. Ta dnes zaměstnává 70 lidí a vyrábí či vyvíjí obaly pro strojírenské, elektrotechnické či energetické firmy i firmy z oblasti leteckého průmyslu.

Steinbauer Lechner zároveň získal i speciální ocenění Odpovědná firma kraje, kterou udílí Vodafone za nejlepší vztah společnosti k životnímu prostředí a ke svým zaměstnancům. "Firma je poměrně významným lokálním zaměstnavatelem, nejvíce zaměstnanců se rekrutuje z blízkého okolí," uvedl Martin Luňáček, zástupce firmy Vodafone v porotě. "Líbí se mi, že podporuje aktivity pro děti. Dlouhodobě spolupracuje se stacionářem pro děti s těžkým zdravotním postižením Bazalka. Důraz klade na kvalitní pracovní prostředí a snaží se být šetrná i v oblasti ekologie. Vybudovala tři nové kotelny s moderní technologií spalování biomasy," dodal.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí