zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podzimní školu a současně Valnou hromadu Zdravých měst přivítá začátkem listopadu Hodonín

09.10.2013
Urbánní ekologie
Podzimní školu a současně Valnou hromadu Zdravých měst přivítá začátkem listopadu Hodonín

Ve dnech 6.-8. listopadu 2013 se ve Zdravém městě Hodonín bude konat jako již tradičně na konci roku Podzimní škola Zdravých měst. Akci zahájí úvodní seminář, který nejprve představí novinky v místní Agendě 21, dále se bude věnovat tématům dobrovolnictví a zapojování veřejnosti do místního dění. Představeny budou i konkrétní příklady dobré praxe, například z Prahy 14 téma aktivizace veřejnosti na sídlištích či Litoměřice a jejich inspirativní seniorské aktivity. Na odpoledne prvního dne je pro zájemce připraven i doprovodný workshop na téma "Komunitní dobrovolnictví - jak na to?", vedený partnerskou organizací HESTIA - Národním dobrovolnickým centrem. První den Podzimní školy je otevřený všem zájemcům z obcí či regionů, škol, neziskových organizací a dalších odborných institucí.

Současně proběhne v Hodoníně i podzimní zasedání Valné hromady, otevřené pouze zástupcům členských obcí a regionů.

Druhý den podzimní školy se uskuteční praktické tréninky pro začátečníky a pokročilé. Blok pro začátečníky bude věnován tématu tvorby a řízení projektů, blok pro pokročilé se zaměří na postupy přípravy a vedení projednávání s veřejností pod širým nebem.

Závěrečný den školy bude věnován nácviku práce se systémem DataPlán a individuálním konzultacím na zvolené téma. Vzdělávání je akreditováno Ministerstvem vnitra.

Více informací včetně programu, registračního formuláře a tipů na ubytování naleznete zde.

Akce je součástí projektu NSZM ČR "Dobrovolnictví a veřejná služba v obci - jak na to?" podpořeného finančními prostředky z ESF a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí