zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spalovna v Lysé je stále mimo provoz, uvažuje se také o prodeji

08.10.2013
Odpady
Spalovna v Lysé je stále mimo provoz, uvažuje se také o prodeji

Ve spalovně odpadů v Lysé nad Labem na Nymbursku, která byla v květnu kvůli problémům s novými filtry za 5,5 milionu korun odstavena z provozu, stále hledají možnosti pro její zprovoznění. Jednou z variant vyřešení situace je také její prodej. ČTK to dnes řekl jednatel provozující firmy BDW line Martin Horák.

"Hledáme všechny možné i nemožné nástroje, abychom tu spalovnu znovu zprovoznili. A jestli to bude tak, že tu technologii nějakým způsobem vyladíme s tím dodavatelem aby fungovala, jak má, nebo jestli to bude nějaká spolupráce nebo jestli to bude prodej, to bych nerad předjímal," řekl ČTK Horák. Podle něj je ve hře několik variant vyřešení situace a žádná z nich zatím nemá přednost.

Spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem, která loni v prosinci po šestileté odstávce obnovila provoz, vznikly problémy kvůli novým filtrům za 5,5 milionu korun. Spalovna musela kvůli špatné regeneraci filtrů často vypínat provoz a vznikaly jí tím velké ztráty. Od poloviny května je odstavena úplně.

Spalovnu prodala radnice v Lysé nad Labem před zhruba deseti lety. V roce 2006 ji ale současný majitel, firma BDW Line, vyřadil z ekonomických důvodů z provozu. Náklady na likvidaci nebezpečného odpadu byly údajně příliš vysoké. Provoz spalovna obnovila loni v prosinci a od té doby nebyla schopna svou činnost řádně zahájit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí