zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příměstské lesy u Třince zůstanou

12.10.2013
Les
Příměstské lesy u Třince zůstanou

Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský se v pátek 4. října na své pracovní návštěvě Moravskoslezského kraje dohodl se starostkou Třince Věrou Palkovskou na řešení dvou základních problémů, které se týkají příměstských lesů a programu návštěvnické infrastruktury.

"Pro obce a města, kde je znečištěné ovzduší velkým problémem, jsou příměstské lesy velmi efektivní pomocí, jak ulehčit místnímu životnímu prostředí. S paní starostkou Palkovskou jsme v rámci pracovní skupiny pro kvalitu ovzduší v Moravskoslezském kraji prosadili, aby se obce, u kterých jsou lesy, mohly k jejich případnému kácení velmi silně a jasně vyjádřit. Zástupci resortů životního prostředí a zemědělství teď budou s reprezentanty Třince a Lesů České republiky hledat takové konkrétní řešení, které příměstské lesy ochrání před zbytečným kácením. Les má plnit své základní cíle. A jedním z nich je také ochrana životního prostředí," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Třinecko má ve svých lesích nástroj na zmírnění špatné kvality ovzduší.

Paní starostka Palkovská se na setkání také zajímala o možnosti financování návštěvnické infrastruktury v přírodě na Třinecku. Ministr Tomáš Jan Podivínský paní starostku ujistil, že výzvu na podávání žádostí o dotace na dřevěné chodníky, přístřešky proti dešti, informační tabule, nebo stojany na kola, které zvýší návštěvnický standard v přírodě, uveřejní Ministerstvo životního prostředí do dvou týdnů.

"Spolupráce mezi Třincem a Ministerstvem životního prostředí je na velmi vysoké a nadstandardní úrovni. Pan ministr Podivínský náš kraj navštěvuje často. Jsem ráda, že s problémy, které trápí Třinec a které po vlastní ose můžeme vyřešit jen obtížně, nám vždy pomůže a přinese konkrétní výsledky," říká starostka Třince Věra Palkovská.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí