zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová výsadba stromků na vodárenských objektech

17.10.2013
Příroda
Voda
Nová výsadba stromků na vodárenských objektech

Desítky nových stromů a keřů se objevilo v areálu úpravny vody Hatě a čistírny odpadních vod v Dubenci. Vysadilo je tam před několika dny na dvacet zaměstnanců společnosti 1.SčV, a.s. v rámci ekologického projektu Stromy pro život(R) společnosti Office Depot. Uvedené lokality tak obohatily například listnaté dřeviny jako habry, zlatice nebo waigelie, ale také jehličnany jalovec, borovice, smrky nebo thuje.

Příbram (10. října 2013) - Kromě svých hlavních činností spojených s provozováním vodovodů a kanalizací společnost 1.SčV, a.s. podporuje projekty především s ekologickým zaměřením. Výsadbou zeleně v lokalitách Hatě a Dubenec, kde provozuje úpravnu vody, a čistírnu odpadních vod, přispěla k viditelnému zlepšení životního prostředí. "Vhodný výběr a rozmístění stromů a keřů je klíčem jak k zlepšení vzhledu vodohospodářských zařízení, tak k posílení biodiverzity a minimalizaci půdní eroze," upozornil Ing. Ivan Eis generální a finanční ředitel 1. SčV, a.s.. V tomto projektu však nejde jen o ekologické hledisko. Protože výsadbu stromů provedli zaměstnanci společnosti v rámci firemního dobrovolnictví, přispěla tato akce také k posílení sociálních vazeb mezi nimi i k upevnění vztahu k provozovaným lokalitám, kde pracují.

"Stromy pro život(R) je ekologický program společnosti Office Depot, která za každých 50 prodaných balíků papíru Office Depot nebo Papirius vysadí za zákazníka 1 strom. Program probíhá pod záštitou Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Od roku 2003, kdy projekt Stromy pro život(R) odstartoval, bylo již vysázeno více než 386 000 stromů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí