zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plumlov: ze sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí

17.10.2013
Odpady
Plumlov: ze sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí
sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí" href="http://www.iprostejov.cz/obrazky/pneumatiky_prehrada_skladka.JPG" rel="prettyPhoto[1]">Plumlov: ze <a href=sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí" src="http://www.iprostejov.cz/obrazky/pneumatiky_prehrada_skladka.JPG" style="width: 221px; height: 124px" />

Plumlov - Obyvatelé Plumlova se dočkají rozšíření služeb sběrného místa, kam vozí odpad. Město, které dostalo pětimilionovou dotaci na zřízení oficiálního sběrného dvora, nakoupí i kontejnery na vysloužilé elektro a techniku na drcení odpadů. Doufá, že černé skládky kolem přehrady skončí.

"Právě chystáme výběrové řízení na firmu, která se toho ujme. Provoz sběrného dvora bychom chtěli spustit příští rok," informoval starosta Plumlova Adolf Sušeň. Stávající plechovou halu čeká rekonstrukce, kontejnery se zastřeší, plocha dostane novou povrchovou úpravu. "Pořídíme také novou techniku, která se postará například o drcení odpadu, a zavedeme i nové kontejnery na elektroodpad," vyjmenoval starosta s tím, že jde v úhrnu o pětimilionovou dotační investici.

Černé skládky

Lidé z Plumlova mohou dnes na sběrné místo vozit komunální, ale i biologický a nebezpečný odpad. Už několikrát tu přitom skončily i pneumatiky z černých skládek kolem plumlovské přehrady. "Už jsme s Povodím Moravy uklidili desítky starých pneumatik, ale viník se bohužel nenašel," krčí rameny starosta Sušeň. "Vždycky se najdou takoví, kteří mají dojem, že si mohou všechno dovolit. Právě proto chceme rozšířit sběrné místo ve sběrný dvůr, abychom nelegálním skládkám předešli," dodal Sušeň.

Velký úklid před dušičkami

Podzimní úklid města plánují v Plumlově na předdušičkový čas. Kdy a kde přesně budou kontejnery přistavené, se lidé dozví na webových stránkách nebo z městského rozhlasu. Plumlov doufá, že po zřízení sběrného dvora skončí černé skládky kolem přehrady.

Pozn.: Pokud chcete pomoci s bojem proti černým skládkám využívejte systému www.zmapujto.cz

ZDROJ: www.iprostejov.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí